Ще один проєкт ГС «Сучасний погляд» був спрямований на дещо іншу аудиторію, а саме – на дітей, які дуже полюбляють читати гарну літературу. Саме тому ми запропонували серію онлайн-зустрічей в рамках проєкту «Інклюзивний навчально-розвиваючий захід online «Читаймо разом!». Проєктом передбачено проведення інклюзивних онлайн-зустрічей для школярів різних вікових груп та їх батьків з метою обговорення світового бестселлеру «Коти-вояки». Перша книга першого циклу цієї серії вже видана нашою Спілкою рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, а вихід наступних книг першого циклу очікується найближчим часом.

Наше громадське об’єднання вже достатньо давно звернуло свою увагу на необхідність розширення спектру гарних книжок для дітей з глибокими порушеннями зору, адже попри усі старання всіх тих, хто друкує книжки шрифтом Брайля, їх все одно ще дуже недостатньо.

Окрім того, ми прагнемо до впровадження інклюзії не тільки у навчальному процесі, формалізованому безліччю нормативно-правових актів, але й у звичайному повсякденному житті, яке формалізувати чи врегулювати не можна. Саме тому ми збираємо дітей трьох вікових груп як зі спеціальних шкіл для дітей з порушеннями зору, так і з звичайних загальноосвітніх шкіл для того, щоб продемонструвати, що між дітьми відсутні відмінності окрім тих, які ми самі собі намалювали.

Перші зустрічі вже відбулися, і діти висловили бажання продовжувати спілкування, адже їх об’єднує жага до пізнання, любов до якісної літератури та бажання весело, цікаво й корисно проводити час з однолітками.

Щорічний фізкультурно-спортивний реабілітаційний збір для молоді з глибокими порушеннями зору традиційно відбувається на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ у с. Яворів Турківського району Львівської області. Так само традиційно цей захід відбувається за сприяння українського центру «Інваспорт». Традиційним є й участь у цьому проєкті активістів ГС «Сучасний погляд», які разом з іншими фахівцями у різноманітних сферах роблять все можливе, а іноді – й неможливе для того, щоб два тижні перебування у Карпатах стали для учасників збору корисними, веселими, безпечними та сприяли поліпшенню їх фізичного стану.

Комплексний підхід при формуванні програми збору дає можливість поєднувати фізичні навантаження, туризм, різноманітні тренінги та залишає час на дозвілля й спілкування.

Щорічно команда тренерів збору, до якої входять тифлопедагоги, спеціальні психологи, юристи, фізичні реабілітологи, фахівці з іноземних мов та комп’ютерної техніки й різноманітних тифлопристроїв, смартфонів, танцювально-рухової терапії, туризму, скандинавської ходи пропонують учасникам збору спробувати себе у різних дисциплінах, відповідають на актуальні питання, проводять заняття у тренажерній та гімнастичній залі, проходять гірськими маршрутами десятки кілометрів, а взимку освоюють лижні траси.

Збори, як правило, відбуваються двічі на рік – взимку та влітку. Однак, цього року, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією вони могли й взагалі не відбутися, та коли можливість все ж знайшлась, фахівці ГС «Сучасний погляд» разом зі своїми колегами відправились у гори, адже достатньо велика частина людей з глибокими порушеннями зору веде достатньо пасивний спосіб життя з незначною фізичною активністю, а, отже, потребує регулярного проходження фізкультурно-спортивних реабілітаційних заходів.

Сподіваємось, що й надалі ми зможемо своїми знаннями та навичками приносити користь багатьом людям, які братимуть участь у фізкультурно-спортивних реабілітаційних зборах для молоді з глибокими порушеннями зору.

Цьогоріч, незважаючи на пандемію та карантинні обмеження, уся команда ГС «Сучасний погляд» не сиділа склавши руки, а розмірковувала над тим, які саме ідеї ми б хотіли реалізувати. Та скільки б ми не думали, а життя саме дає найточніші відповіді: проблеми з працевлаштуванням осіб з інвалідністю, скорочення у зв’язку з карантином, звільнення масажистів з глибокими порушеннями зору в результаті впровадження другого етапу медичної реформипідштовхнули нас до ідеї розробити та реалізувати проєкт «серія online-семінарів «Успішні фахівці-масажисти – реалізація права на працю шляхом започаткування власної справи». У анкетуванні, що передувало  проєкту, взяли участь сотні людей, і це є важливим індікатором актуальності проблеми працевлаштування людей з глибокими порушеннями зору. Однак, те ж анкетування виявило достатньо велику кількість осіб, які не вміють користуватися комп’ютером чи смартфоном, або роблять це на дуже слабкому рівні.  Проєкт складався з трьох елементів: онлайн-семінари з масажу, де учасники могли отримати практичні знання щодо нових видів та технік, чемпіонат з масажу, де, окрім суто технічної сторони, до уваги брався й артистизм, зовнішній вигляд, ефектність роботи майстра та цикл онлайн-семінарів щодо започаткування власної справи, де учасники дізналися про механізм реєстрації у якості фізичної особи-підприємця, можливості отримання допомоги для відкриття власного бізнесу у центрах зайнятості, системах оподаткування, складання бізнес-плану тощо.  Проєкт виявився достатньо цікавим та ефективним, оскільки його учасники мають прагнення до самореалізації у професії та бажання робити це у відповідності до норм чинного законодавства.  Для нашої ж громадської спілки, як для організатора заходу, постали нові питання та виклики, на які ми намагатимемось відповідати своїми наступними проєктами у прийдешньому році.